Drodzy rodzice,

Harcerstwo to nie tylko niesamowita przygoda, ale także możliwość zdobycia sprawności na całe życie. Chcesz, aby Twoje dziecko wkroczyło z nami na szlak? Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje.

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, kiedy Państwa dziecko postanowi spróbować wspaniałej harcerskiej przygody.

Najczęściej zadawane pytania

To bardzo proste! W zakładce JEDNOSTKI znajdą Państwo wykaz gromad zuchowych i drużyn harcerskich działających w naszym Hufcu. Przy każdej jednostce znajdują się informacje o przedziale wiekowym jej członków, szkole przy której funkcjonuje i drużynowym – osobie prowadzącej jednostkę. Od niej dowiedzą się Państwo o terminie i miejscu najbliższej zbiórki. Potem wystarczy pojawić się na zbiórce a drużynowy podpowie następne kroki.

Podstawowy koszt dla rodzica to PSC – Podstawowa Składka Członkowska uiszczana przez każdego harcerza raz na kwartał w wysokości 60 zł/kwartał w 2023 r.

Dodatkowe koszty będą wynikały ze składek zadaniowych związanych z nockami, biwakami, zimowiskami czy obozami. To DSCZ – Dodatkowa Składka Członkowska Zadaniowa. Jej wysokość będzie zależna od np. programu, długości czy miejsca wydarzenia programowego.

Nie można również zapomnieć o kosztach wyposażenia naszego zucha czy harcerza. Na ten, najczęściej jednorazowy wydatek składać się będzie koszt munduru, pasa, wyposażenia biwakowego itp.

Dla przejrzystości finansów, ale również wygody obu stron wszelkie wpłaty należy wykonywać na konto Hufca ZHP Mrągowo, w tytule podając za co wykonywana jest opłata (PSC, DSCZ, itp.) i za kogo np. PSC JAN NOWAK, nazwa drużyny, I kwartał 2023

Numer konta podstawowego: 08 1600 1462 1839 1248 2000 0001

Harcerstwo, to przede wszystkim różnorodność. Każdy człowiek, niezależnie od tego, jakie ma talenty i predyspozycje, może zostać członkiem ZHP. Tutaj liczy się przede wszystkim chęć współpracy. Harcerstwo uczy działania w zespole, a jednocześnie stawia na indywidualność. Niezależnie od tego, czy zuch lub harcerz jest uzdolniony plastycznie, muzycznie, matematycznie lub aspiruje do bycia sportowcem, w ZHP zawsze znajdzie coś dla siebie. Tym samym harcerstwo potrafi połączyć wszystko co oferują inne zajęcia dodatkowe, a jednocześnie przedstawić to w dużo atrakcyjniejszy sposób.

Biwaki i obozy harcerskie, to wyjazdy pełne wrażeń, dostarczające dzieciom dużej ilości zabawy i atrakcji. Jednocześnie instruktorzy harcerscy pamiętają o realizacji głównej zasady – nauki poprzez działanie. To czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne i zaradne. Każdy dzień na biwaku lub obozie jest dobrze zaplanowany i przygotowany zgodnie z predyspozycjami i wiekiem uczestników. Instruktorzy pracują z nimi przez cały rok, w związku z czym dobrze znają ich potrzeby. To zaleta rzadko spotykana wśród innych organizatorów wypoczynku.

See our Privacy Policy to learn more.